Yangın Tespiti, İncelemesi ve Raporlanması

Yangın Uzman Görüşü ile yangınların çıkış sebeplerinin tespit edilmesi ve sonuçları ile arasındaki ilişkinin yanmanın doğası ve metodik yöntemler ışığında raporlandırılması önem taşımaktadır.

Bir Bilene Danışayım

Yangın Tespiti, İncelemesi ve Raporlanması

Yangın Uzman Görüşü ile yangınların çıkış sebeplerinin tespit edilmesi ve sonuçları ile arasındaki ilişkinin yanmanın doğası ve metodik yöntemler ışığında raporlandırılması önem taşımaktadır.

Bir Bilene Danışayım

Yangın Tespiti, İncelemesi ve Raporlanması

Yanma Nedir?

Maddenin, ısı ve oksijen (hava) ile tepkimeye girmesi neticesinde ortaya çıkan kimyasal bir olaydır.

Yangın Uzman Görüşü ile yangınların çıkış sebeplerinin tespit edilmesi ve sonuçları ile arasındaki ilişkinin yanmanın doğası ve metodik yöntemler ışığında raporlandırılması önem taşımaktadır.

Yangın Tespiti, İncelemesi ve Raporlanması konusu da bu olaylar üzerinde gerçeğe ulaşmak için yaşanan sürecin bütününü oluşturmaktadır. Mevcut durum bir şüphe içeriyorsa Yangın Analizi ile yangının çıkış nedenleri varsa kasıt ya da ihmaller, kusur tespitleri, mevcut durum analizi ve alınabilecek önlem ve tedbirler gibi konular uzmanlar tarafından analiz edilir ve raporlanır.

Yangın Tespiti, İncelemesi ve Raporlanması temel olarak bilimsel yöntemlerin ve metodolojik tekniklerin kullanılarak yangın hakkında delil oluşturulmasını sağlayan bilimsel yöntemler içerir.

Hangi durumlarda yangın ile ilgili inceleme talep edilir?

• Yangının oluşma koşullarının, sebeplerinin ve sonuçlarının analizi ve raporlanması gerektiğinde,
• Yangın oluşan mahalin koşullarına göre irdelenmesi ve raporlanması gerektiğinde
Konutlar, Konaklama amaçlı binalar, Kurumsal binalar, Bürolar, Endüstriyel yapılar, Depolama alanları, Üretim tesisleri
• Yangının çıkma sebebinin belirlenmesi gerektiğinde
Kasıt var mı yok mu?
• Yangın önleme ve söndürme düzeneklerinin yangın anında çalışıp çalışmaması durumunun tespiti gerektiğinde
• Yangın tipinin belirlenerek raporlanması gerektiğinde
Elektrik, Akaryakıt, Yanıcı Gazlar, Hafif Metal Yangınları, vb.

Yangın Tespiti, İncelemesi ve Raporlanması konusunda yangın uzmanı ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Bünyemizde çözüme ulaştırdığımız vakalar içerisinde yer alan birçok örnek bulunmaktadır.

  • Fabrikamın istinat duvarında oluşan bir yangın sebebiyle yangının çıkış nedeninin ve kusur oranının tespiti konusunda özel uzman görüşüne ihtiyacım var
  • Bir akaryakıt istasyonundan benzin aldım. Daha sonra aracım ile seyir halinde iken aracım birden alevaldı. Şu an aracım kullanılamayacak durumda. Yangının çıkış sebebinin tespitinin yapılmasını istiyorum.
  • 7 Katlı bir apartmanda yaşıyorum. Trafoda oluşan elektrik atlaması nedeniyle binamızın zemin katında çıkan yangının yerinde keşif yapılarak tespit edilmesini ve detaylı bir uzman mütalaasına ihtiyacımız var.
  • Televizyon seyrederken birden TV patladı ve evde yangın çıktı. Yangının çıkış nedeni olarak kullanmış olduğum çoklu prizin topraklamasının olmadığı raporlanmış ve kusur bana verilmiş. Oturduğumuz bina 35 yıllık ve topraklamasının olmadığını düşünüyorum. Bu nedenle yangına benim sebebiyet vermiş olmam imkansız. Tespit yaptırmak istiyorum.
  • Müvekkilimiz hakkında Sigorta Ekspertizi’nin vermiş olduğu bir rapor var ve yangına sebebiyet verdiği görüşü yazılmış. Ancak belgede bazı teknik eksiklikler olduğunu düşünüyoruz. Mevcut ekspertiz raporunun olaya ait fotoğraflar, görüntüler ve belgeler ile kıyaslanarak var ise eksikliklerini ve hatalarını irdeleyen bir uzman eleştirisi almak istiyoruz.

Bilirkişi.Net Uzman Görüşü Danışmanlığı Hizmet Aşamaları

Bilirkişi.Net Uzman Görüşü Danışmanlığı Hizmet Aşamaları

Hizmet Aşamaları - Ön Görüşme

Ön Görüşme 

Araştırma

Teklif

Ücret

Rapor Yazımı

Teslim

Yangın Tespiti, İncelemesi ve Raporlanması konusunda Uzmanlarımızdan bilgi ya da danışmanlık almak istiyorsanız formu doldurmanız neticesinde Proje Yöneticimiz sizinle iletişime geçecektir.

Bir Bilene Danışayım