Destekten Yoksun Kalma – Aktüerya

Bir insanın yaşamı boyunca etkilenebileceği sakatlık, hastalık ya da ölüm veya sakat kalma ile sonuçlanabilecek doğal afetler, kazalar, yangınlar gibi öngörülemeyen risklerin analizi, hesaplanması ve raporlanmasına Aktüerya denilmektedir.

Bir Bilene Danışayım

Destekten Yoksun Kalma – Aktüerya

Özetlersek Bir insanın yaşamı boyunca etkilenebileceği sakatlık, hastalık ya da ölüm veya sakat kalma ile sonuçlanabilecek doğal afetler, kazalar, yangınlar gibi öngörülemeyen risklerin analizi, hesaplanması ve raporlanmasına Aktüerya denilmektedir.

Bir Bilene Danışayım

Destekten Yoksun Kalma – Aktüerya Hesabı Nedir?

Her insan doğar ve ömrü dolduğunda da ölür. Bu sürece yaşam denir. Bir insanın yaşamı boyunca etkileyebileceği sakatlık, hastalık, emeklilik gibi olaylarla; maddi varlığı etkileyebilecek ölüm veya sakat kalma gibi doğal olmayan yollarla meydana gelebilecek doğal afetler, kazalar, yangınlar gibi öngörülemeyen risklerin hayatın her aşamasında oluşması kaçınılmazdır.

Gerçekleşen bu risklere karşı ise en doğru Aktüeryal modellemesinin yapılarak ölen için desteğinden yoksun kalanların tazminat haklarının, sakat kalanlar için ise yaşamları süresince yaşıtlarına göre karşılaşacakları zorlukların maddi karşılığının en doğru şekilde hesaplanması gerekmektedir.

Günümüzde bu risklerin analizi, hesaplanması ve raporlanmasını yoğun bilgi ve deneyime sahip Aktüerler gerçekleştirmektedir.

Aktüerya Nedir?

Matematiksel ve istatistiksel yöntemler kullanarak sigorta, finans ve benzeri iş kollarına uygun risk modellerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında öne çıkan bir bilim dalıdır.

Kimdir Bu Aktüer Uzmanlar?

Bir uzman aktüer, herhangi bir iddia için gerekçesiyle takipçiye ve davalıya uğranılan zararın hesaplanmasında profesyonel görüş sağlayan nitelikli, tecrübeli ve güvenilir bir uzmandır.

Aktüerya / Destekten Yoksun Kalma Tazminatı hesaplaması mevcut davanızın sonucu için çok önemli olabilir.

Destekten Yoksun Kalma Hesabı / Aktüerya aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır:

• Destekten Yoksun Kalma Tazminat Hesabı
• Geçici Maluliyet Maddi Tazminat Hesabı
• Kalıcı Maluliyet Maddi Tazminat Hesabı
• Rücu Alacaklarının Hesaplanması
• İş kazası ve Meslek Hastalığından Kaynaklanan Maddi Tazminatın Hesaplanması
• Aktüeryal Raporların Doğruluğunun Teknik Analizi

Destekten Yoksun Kalma Hesabı konusunda uzman ekibimiz ile çözüme ulaştırdığımız Aktüerya disiplini içerisinde yer alan birçok örnek bulunmaktadır.

  • Trafik kazasında babamı kaybettim. Sigorta ödemesine dahil edilmedim. Tazminat alabilir miyim?
  • Geçirdiğim iş kazası sonucunda sağ kolumda hareket kısıtlılığı meydana geldi . Çalıştığım firmadan ne kadar tazminat alabilirim?
  • Ölen kardeşim bana bakıyordu, kardeşimin ölümünden dolayı çok mağdur olduğum. Destekten yoksun kalma tazminatına hakkım var mı?
  • Araba çarpmasından dolayı %12 özürlü kaldım. Çarpan araç kaçtı. Ne kadar tazminat alabilirim?
  • Ölümlü trafik kazası sonucu vefat edenin ailesinin sigortadan alabileceği ücretin hesaplamasını yaptırmak istiyorum.

Bilirkişi.Net Uzman Görüşü Danışmanlığı Hizmet Aşamaları

Bilirkişi.Net Uzman Görüşü Danışmanlığı Hizmet Aşamaları

Hizmet Aşamaları - Ön Görüşme

Ön Görüşme 

Araştırma

Teklif

Ücret

Rapor Yazımı

Teslim

Aktüer Uzmanlarımızdan bilgi ya da danışmanlık almak, tazminat hesaplatmak istiyorsanız formu doldurmanız neticesinde Proje Yöneticimiz sizinle iletişime geçecektir.

Bir Bilene Danışayım