Bilirkişi.Net - Bankacılık

Bankacılık Konuları

Bankacılık konularında Uzman Görüşü ile bugüne kadar karşılaşmış olduğunuz uyuşmazlıklara çözümler üretebilir ya da henüz karşılaşmadığınız veya karşılaşabileceğiniz muhtemel sorunlara önlemler alabilirsiniz.

Bir Bilene Danışayım
Bilirkişi.Net - Bankacılık

Bankacılık Konuları

Bankacılık konularında uzman görüşü ile bugüne kadar karşılaşmış olduğunuz uyuşmazlıklara çözümler üretebilir ya da henüz karşılaşmadığınız veya karşılaşabileceğiniz muhtemel sorunlara önlemler alabilirsiniz.

Bir Bilene Danışayım

Bankacılık konularında Uzman Görüşü nedir?

Faaliyet alanları arasında Para Ödeme ve TahsilatKredi verme, Çek ve diğer kambiyo senetlerinin iştirası, saklama, Kredi ve Banka kartı, Finansal KiralamaBES (Bireysel Emeklilik Sistemi) gibi işlemler olan bankalar günlük yaşantımızda sıklıkla başvurduğumuz finansal kuruluşlardır. Bankalar bu görevlerini yerine getirirken mevcut işlemlerle ilgili belli başlı bazı riskler alırlar. Bu riskleri alırken de sözleşmeler ile kendilerini ciddi bir koruma kalkanı ile güvenceye alırlar.

Bu sözleşmelerde neler yazıyor: Biliyor musunuz?

İmzalanan bu sözleşmelerin neredeyse tamamı, tam sözleşme metni okunmadan imzalanmakta, ortaya çıkan herhangi bir uyuşmazlık neticesinde de kredi çeken birçok yükümlülük altına girilmektedir.

Bankacılık konularında uzman görüşü ile bugüne kadar karşılaşmış olduğunuz uyuşmazlıklara çözümler üretebilir ya da henüz karşılaşmadığınız veya karşılaşabileceğiniz muhtemel sorunlara önlemler alabilirsiniz.

Hangi durumlarda Bankacılık konularında Uzman Görüşü alınabilir ?

• Bankalara sunmak için hazırlanan Kredi Başvuru Evrakları, Bilanço ve Kar Zarar Tablolarının hazırlanması sürecinde
• Bankalar tarafından hazırlanmış olan matbuu sözleşmelerde yer alan maddelerin uzman bakış açısıyla yeniden düzenlenmesi, yeni maddeler eklenmesi ya da çıkarılması
• Bankalar tarafından kredilere uygulanan faiz türleri (akdi faiz, temerrüt faizi vb.) doğrultusunda doğru stratejiler oluşturma
• Zamanında tahsil edilemeyen alacakların yol açtığı faiz masrafı, üretim ve kar geliri kaybının hesaplanması
• Şirket iflası / Konkordato ne zaman ve hangi koşullarda ilan edilmelidir?

Bankacılık konularında uzman ekibimiz ile çözüme ulaştırdığımız birçok örnek vaka bulunmaktadır.

  • 21.08.2007 ila 22.09.2011 tarihleri arasında 3 farklı bankadan kullanmış olduğum çeşitli krediler için faiz farkını geri almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
  • Bir arkadaşıma kredi çekerken kefil olmayı düşünüyorum. Kefil olurken nelere dikkat etmeliyim? Hangi durumlarda bu kefalet riskimi azaltabilirim?
  • Bir firmaya ortak olmak istiyorum fakat endişelerim var. Acaba bilmediğim Kamu ya da Banka borçları var mıdır? Bunu nasıl öğrenebilirim?
  • İtirazın iptali davam var. Dava dosyamı bir bankacı uzmana inceletmek istiyorum. İşletmemin kar marjı ile doğru orantılı temerrüt faizi uygulanması hakkında danışmanlık almak istiyorum.
  • Bir iş için bankaya teminat vermek üzereyim. Bu konu hakkında profesyonel destek almak istiyorum, bana yardımcı olabilir misiniz?

Bilirkişi.Net Uzman Görüşü Danışmanlığı Hizmet Aşamaları

Hizmet Aşamaları - Ön Görüşme

Ön Görüşme 

Araştırma

Teklif

Ücret

Rapor Yazımı

Teslim

Genel Bankacılık konularında doğru bilgiler ile çözüme ulaşmak için Uzmanlarımızdan bilgi ya da danışmanlık almak istiyorsanız formu doldurmanız neticesinde Proje Yöneticimiz sizinle iletişime geçecektir.

Bir Bilene Danışayım
Bir Bilene Danışayım