1.Ulusal ‘Şiddeti Anlamak’ Kongresine Davet,

Şiddet, global ve yerel olarak yaşamda çok hissedilen ve problem yaratan bir olgudur. Her alanda ve her boyutta karşılaştığımız şiddetin ne olduğunu, nedenlerini, etkilerini ve sonuçlarını bilebilmek çözümün ilk adımını oluşturur.

Bu noktadan hareketle Şiddeti Anlamak temalı bir kongre yapmaya ve tüm bu süreçte de şiddeti anlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmeye karar verdik.

Kongre 12-14 Kasım 2015 tarihlerinde MEF Üniversitesi Maslak Yerleşkesinde gerçekleşecektir.

Kongrede, konusunda önemli çalışmalar yapmış uzmanların katılımıyla gerçekleşecek olan konferanslar, paneller, sözlü ve yazılı bildiriler yer alacaktır. Kongre ile ilgili kayıtlar ve bildiri gönderimleri www.siddetianlamak.com internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Bildiriler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için “Bildiriler” bölümüne bakabilirsiniz. 30.09.2015 tarihine kadar erken kayıt alınmaktadır. Son bildiri gönderme tarihi 07.10.2015’dir.

Bu kongrede şiddetle ilgili tüm meslek grupları ve çalışanları davetlidir. Sağlık Tıp, hukuk, psikoloji, sosyoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişim uzmanları ve diğer tüm meslek gruplarına yönelik olan bu kongrede multidisipliner çalışma prensibi temel olarak ele alınmaktadır.

I.Ulusal Şiddeti Anlamak kongresinde sizleri de aramızda görmekte mutlu olacağız.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Oğuz POLAT

Kongre Başkanı

http://www.siddetianlamak.com/